استقبال از عید سعید فطر با تبلور سخاوت در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستانهای شیروان و رازو جرگلان

در شب های پایانی ماه مبارک رمضان و به منظور اجرای سنت حسنه جشن گلریزان به منظور کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مردم همیشه در صحنه شهرستان شیروان و شهرستان رازو جرگلان در استان خراسان شمالی به مدد زندانیان جرائم غیر عمد آمدند و باری دیگر تجلی بخش دستگیری از نیازمندان و در راه ماندگان شدند.

جشن گلریزان

در جشن گلریزان شهرستان شیروان که در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد این شهرستان و با حضور مسؤلین و خیرین این شهرستان برگزار گردید امامی راد رئیس دادگستری شهرستان شیروان در سخنانی به برگزاری جشن گلریزان از ابتدای تأسیس استان در این شهرستان پرداخت و اعلام داشت : برگزاری این مراسمات معنوی ترویج دهنده روحیه مشارکت و نوع دوستی در بین جامعه است.

حجت الاسلام کوثری امام جمعه شهرستان شیروان نیز در این جلسه در سخنانی ضمن تحسین مردم همیشه در صحنه اعلام داشت : مردم نیکوکار ایران در همه سنگرهای اجتماعی و سیاسی حضور دارند و این حضور از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

جشن گلریزان

امام جمعه شیروان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را کمک به کاهش آسیب های اجتماعی و اجرایی نمودن بخشی از ادعیه تلاوت شده در ایام ماه مبارک رمضان دانست.

حجت الاسلام کوثری بر گسترده تر نمودن جشن گلریزان و فراهم نمودن شرایط حضور عموم مردم در این کار معنوی تأکید نمود و خاطر نشان ساخت: ضمن ارزش نهادن به کمک های خیرین ونیکوکاران باید به دنبال گسترش فرهنگ این کار خیر باشیم.

پژمان پروین مدیر کل زندانها و دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی که میهمان ویژه جشن گلریزان شهرستان شیروان بود در سخنانی ضمن تشکر از برگزاری این مراسم معنوی، اهمیت و فواید بخشش و کمک کردن را از دیدگاه روانشناختی مورد بحث قرار داد و اعلام داشت: همدلی کردن و کمک به دیگران که خشنودی خداوند متعال را به همراه دارد باعث حاکم شدن شور و نشاط در زندگی فردی و اجتماعی فرد کمک کننده میگردد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی انجام کار خیر و سخاوت به خرج دادن راباعث تأثیر مثبت بر ارگانیسم بدن دانست و خاطر نشان ساخت: ارتقاء حس همبستگی اجتماعی باعث افزایش عزت نفس و تأثیر مثبت بر خلق و خوی افراد می گردد.

پروین افزایش حس شادی و خوشبختی،یافتن آرامش درونی،ایجاد حس شکر گزاری ومستحکم شدن روابط بین فردی را از دیگر فواید کمک کردن به دیگران دانست و در جمع خیرین ونیکوکاران شرکت کننده در جشن گلریزان شهرستان شیروان حضور در چنین مراسماتی را یک توفیق الهی قلمداد نمود.

دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی در ادامه از آزادی ۲۷ زندانی جرائم غیر عمد این شهرستان در سال گذشته با بدهی حدود نه میلیاردو یکصدو چهل میلیون ریال خبر داد و با توجه به گذشت بخش اعظمی از این مقدار توسط شکات پرونده ها از گذشت آنان تقدیر نمود.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی اعلام داشت هم اکنون ۳۳ زندانی جرائم غیر عمد از شهرستان شیروان در زندان با بدهی حدود ده میلیارد ریال تحمل حبس می کنند که آزادی آنان از زندان در گرو مشارکت خیرین و گذشت شاکیان پرونده می باشد وی در پایان مجدداً از حضور خیرین ونیکوکاران به جهت شرکت در این مراسم معنوی قدر دانی نمود.

در این مراسم و به طور همزمان موجبات آزادی ۵ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد زندان شیروان فراهم و از زندان آزاد شدند.

جشن گلریزان

در شهرستان رازو جرگلان نیز که برای نخستین بار و به همت دادگستری این شهرستان مراسم جشن گلریزان در محل دادگستری و با حضور مسؤلین و خیرین این دیار برگزار گردید مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان و نائب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان در سخنانی ضمن تشریح ساختار و فعالیت های ستاد دیه در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به بعد معنوی و اجتماعی این اقدام ارزشی اشاره نمود و اعلام داشت: تلاش در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک به دستورات دینی و مقابله با آسیب های اجتماعی است.

مسلم محمد یاران اهتمام مسؤلین این دیار مرزی را در برگزاری جشن گلریزان ستود و خاطر نشان ساخت: سال گذشته ۷ زندانی جرائم غیر عمد این دیار با مساعدت های ستاد دیه از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

نائب رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی اعلام داشت:خدمت به خلق خدا،در فرهنگ تعالیم قرآن وعترت،ارزش و ثواب فراوانی دارد لذا می طلبد گره گشایی و رفع نیاز نیازمندان به ویژه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومی شود.

جشن گلریزان

در پایان مراسم جشن گلریزان در دو شهرستان شیروان و رازو جرگلان خیرین ونیکوکاران این دو دیار حدود یک میلیاردو پانصد میلیون ریال در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه استان کمک نمودند.

جشن گلریزان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*