استاندار خراسان شمالی :اشتغال و توانمندسازی زندانیان و خانواده های آنان از دغدغه های اولویت دارمجموعه اجرایی وقضایی استان است

 مرکز اشتغال و توانمند سازی خانواده زندانیان استان خراسان شمالی که به همت انجمن حمایت زندانیان بجنورد تأسیس و راه اندازی شده است با حضور دکتر شجاعی استاندار،محمدیاران دادستان مرکز استان،محمدی مدیرکل زندانها و تنی چند از مدیران اجرایی و قضایی  مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این آئین مجتبی محمدی مدیر کل زندان های خراسان شمالی  در سخنانی: توانمند سازی و بازتوانی اجتماعی زندانیان و خانواده های آنان راهدف اصلی در فرایند اصلاح و تربیت دانست.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی با اشاره به تأثیر خودکفایی اقتصادی خانواده زندانیان در کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، از قابلیت بهره برداری سه مرکز ایجاد شده به متراژیک هزار مترمربع خبرداد وخاطر نشان ساخت: با بهره برداری نهایی از این مراکز موجبات اشتغال حدود دویست همسر،فرزند و زندانی زن آزاد شده فراهم خواهد گردید.

عضو شورای قضایی استان ساخت این مراکز را به مدد تخصیص اعتبار در سفرمقام معظم رهبری(مدظله العالی) به استان و اعتبارات سازمان زندانها و کمک خیرین ونیکوکاران دانست و خاطر نشان ساخت: دغدغه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و خانواده های آنان از اولویت های مهم اداره کل زندانها در فرایند اصلاح و تربیت می باشد و تلاش نموده ایم با جذب اعتبارات لازم و فراهم نمودن فضای فیزیکی و تجهیزات مورد نیاز این هدف را با جدیت تمام پیگیری نماییم.

تخصیص اعتبارات لازم جهت تجهیزات کارگاهی،همکاری دستگاههای اجرایی و حمایتی،مشارکت کارآفرینان و کمک خیرین ونیکوکاران،گسترش فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در کلیه زندانهای تابعه، از جمله مطالبه گری هایی بود که در این آئین از سوی مدیرکل زندانهای استان طرح و مورد تأکید قرار گرفت.

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیزدر بازدید از مرکز اشتغال وحرفه آموزی انجمن حمایت زندانیان بجنورد،که با هدف حمایت از خانواده های زندانیان صورت گرفت، اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما در استان ایجاد شغل و درآمد پایدار برای زندانیان و خانواده های آنان با هدف توانمندسازی و حل مشکلات معیشتی آنان است.

وی  ضمن قدر دانی از اقدامات اداره کل زندانها و مجموعه قضایی استان تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده تا برای تمامی خانواده‌های زندانیان این استان شغل ایجاد شود.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه تاکنون فعالیت های گسترده ای در سطح استان برای حل مشکلات خانواده های زندانیان انجام شده، افزود: به زودی جلسه ای با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط با محوریت ایجاد اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان برگزار خواهد شد تا در شمار نخستین استان هایی باشیم که برای دست کم یکی از اعضای خانواده زندانیان شغل ایجاد کرده ایم.