آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در دیدار با مدیر کل زندانها:فلسفه وجودی زندان تحول آفرینی است

پژمان پروین مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان خراسان شمالی در دیدار با حضرت آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های در حال انجام در زندانهای استان،برنامه های فرهنگی و قرآنی را محوریت اقدامات اصلاحی و تربیتی دانست واز اهتمام جدی اداره کل زندانهای استان در این امر خبرداد.

پژمان پروین از احداث بیش از ۱۲۵۰۰ متر مربع فضای فیزیکی و بیش از ۵۰۰۰ متر مربع تغییر کاربری ، بهسازی ، باز سازی و زیبا سازی در زندانهای استان طی دوسال گذشته خبر داد و اعلام داشت : فضاهای فیزیکی ایجاد شده در مهرماه ۹۷ اتمام و با حضورریاست محترم سازمان زندانهای کشور و مسؤلین ارشد اجرایی و قضایی استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

پروین اصل کرامت انسانی را مورد لحاظ قرار داد و اعلام داشت: لازمه انجام کار علمی و اثر بخش در اختیار داشتن ابزار و فضای لازم می باشد که الحمدالله با فضاهای فیزیکی ایجاد شده در سطح زندانهای استان امروزه مجموع زندانهای خراسان شمالی در استقرار نظام زندانبانی اسلامی با هدف بازگشت سعادتمندانه مددجویان به بستر اجتماع از استانهای پیشرو محسوب میگردد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با تشریح بخشی از فعالیت های فرهنگی و قرآنی در حال اجرا در زندانهای استان به توفیقات این اداره کل در موضوعاتی همچون ستاد اقامه نماز،امر به معروف و نهی از منکر،عفاف و حجاب و همچنین کسب رتبه برتر اداره کل زندانها در شاخص های ارزیابی عمومی در بین کلیه دستگاههای قضایی و اجرایی استان اشاره نمود و این توفیقات را مرهون ارشادات و راهنمایی های نماینده محترم ولی فقیه،تعامل و همکاری دستگاههای قضایی و اجرایی استان و تلاش شبانه روزی کارکنان زندانها دانست واز نماینده معزز ولی فقیه خواست تا همواره مجموعه زندانهای استان را مورد ارشاد و راهنمایی های خود قراردهند.

حضرت آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان نیز در این دیداربا قرائت فرازی از آیه ۳۲ سوره مائده به اهمیت کار اصلاحی و تربیتی در زندانها اشاره نمود و بازگشت یک فرد به مسیر زندگی را برابر با اصلاح یک جامعه دانست.

نماینده ولی فقیه ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در زندانهای استان اعلام داشت: انجام کار برای رضای خدا همیشه قابل قبول است و توفیقات حاصل شده در زندانهای استان مرهون کار خدایی ، دلی و روحیه جهادی شما در این عرصه اصلاح و تربیتی می باشد که اگر این نبود قطعا توفیقات امروز حاصل نمی گردید .

آیت الله یعقوبی فلسفه وجودی زندان را تحول آفرینی دانست و اعلام داشت: در نظام اسلامی باید از نگاه ابزاری به زندان پرهیز کنیم بلکه نگاه ما نگاه کاربردی به منظور اصلاح و تربیت زندانیان باشد واین میسر نخواهد شد مگر با انجام اقدامات فرهنگی و آموزش های اعتقادی باهدف ایجاد انقلاب درونی در زندانیان که ماحصل آن انقلاب بیرونی را در رفتار آنان شاهد باشیم .

امام جمعه بجنورد کار در زندانها را بسیار خطیر و ظریف معرفی نمود وخطاب به مدیر کل زندانهای استان اعلام داشت:کار در زندان کار با انسان است نه ابزار و این اهمیت کار شما را دوچندان نموده است لذا به دنبال اقدامات وروش های نوین در این حوزه باشید و ازمهارت آموزی به عنوان یک راهکار کاربردی در زندانها یاد نمود و اعلام داشت:حال که به حول قوه الهی بستراسکان مناسب و انجام مهارت آموزی و اشتغال در زندانهای استان فراهم شده است قطعاً با بازتوانی و توانمند سازی زندانیان بخشی از مشکلات جامعه کاهش یافته است .

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه کلیه اموردر زندانها باید از یک خروجی مناسب برخوردار باشد از توبه و بازگشت به مسیر درست به عنوان یک اقدام مهم یاد نمود واعلام داشت : حلاوت این اقدام چنان وصف ناپذیر است که تشابه آن را در تشنگی مفرط و دست یابی به آب زلال می توان یافت.

آیت الله یعقوبی در پایان ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در زندانهای استان اعلام داشت : در بازدید اخیری که از زندان مرکزی بجنورد داشتم ایجاد فضاهای فرهنگی از جمله نمازخانه و دارالقرآن کریم بسیار زیبا و جذاب بود که از نگاه خردمندانه مدیر کل زندانهای استان در این حوزه کمال تشکر را دارم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*