آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه درخراسان شمالی در دیدار با مدیر کل زندانها:هنر زندانبانان اینست که انسانهای به خطا رفته را با تحولی درونی به جامعه باز گردانند

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی استان خراسان شمالی به همراه تعدادی از مسؤلین ستاد اداره کل و زندان مرکزی بجنورد با نماینده ولی فقیه وامام جمعه مرکز استان دیدار و گفتگو نمودند.

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در دیدار با حضرت آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های در حال انجام در زندانهای استان،برنامه های فرهنگی و قرآنی را محوریت اقدامات اصلاحی و تربیتی دانست واز اهتمام جدی اداره کل زندانهای استان به اخلاق و منش اسلامی کارکنان خبرداد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی همچنین با تشریح اقدامات اصلاحی و تربیتی از آزادی بیش ا ز۵۰۰ نفر از زندانیان استان خبر داد و اظهار داشت : در راستای اجرای بخشنامه عفو مقام معظم رهبری بیش از ۱۱۰۰ نفر از زندانیان استان مشمول عفو و رافت اسلامی قرارگرفتند .

حضرت آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان نیز در این دیداربا قرائت فرازی از آیه ۳۲ سوره مائده به اهمیت کار اصلاحی و تربیتی در زندانها اشاره نمود و بازگشت یک فرد به مسیر زندگی را برابر با اصلاح یک جامعه دانست.

نماینده ولی فقیه ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در زندانهای استان اعلام داشت: از آنجایی که زندان فرصت خوبی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان است و الحمد الله در مجموعه زندانها بر نامه های فرهنگی خوبی در حال اجراست ، هنر زندانبانان اینست که انسانهای به خطا رفته را با تحولی درونی به جامعه باز گردانند .

آیت الله یعقوبی فلسفه وجودی زندان را تحول آفرینی دانست و اعلام داشت:  زمینه هدایت پذیری در زندانیان بیشتر است و از باب توبه و استغفار با بازسازی و نوسازی روح و جان خویش زمینه آزادیشان فراهم می گردد .

نماینده ولی فقیه در ادامه سخنانش توبه را انقلاب و تحولی از درون دانست و تصریح کرد :اگر این تحول درونی در زندانیان ایجاد گردد نگاه و دیدگاهشان نیز عوض می شود .

 امام جمعه مرکز استان در ادامه این دیدار به آمار زندانیان نیز اشاره ای داشت و خاطر نشان ساخت : هرچه آمار زندانیان کمتر گردد باعث افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و نظام جمهوری اسلامی همانطور که قاطعیت دارد رحمانیت و عطوفت هم دارد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*