آغاز اجرای طرح کمک مؤمنانه به خانواده های زندانیان نیازمند استان خراسان شمالی

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و در راستای  حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند رزمایش طرح کمک مؤمنانه در راستای کمک به خانواده زندانیان نیازمند در استان خراسان شمالی آغاز گردید

در آغاز این رزمایش که در محل زندان مرکزی بجنورد و با حضور حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان،یاران دادستان مرکز استان و دیگر مسؤلین قضایی برگزار گردید،مجتبی محمدی مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی در سخنانی اظهار داشت: این کمک ها تأمین شده از محل دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی)به بنیاد مستضعفان در کمک به سازمان زندانها،کمک ستاد مرکزی طرح کمک مؤمنانه در خراسان شمالی،انجمن های حمایت زندانیان و مشارکت کارکنان زندانهای استان  در این امر خیر و خداپسندانه می باشد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان خراسان شمالی ضمن تشکر از هم افزایی ایجاد شده در استان به منظور استفاده بهینه از کمک های مؤمنانه،اداره کل زندانها را از جمله دستگاهای پیشتار در اجرای این طرح در خراسان شمالی دانست و خاطر نشان ساخت: این کمک ها با تشکیل تیم هایی مرکب از روحانیون و مددکاران اجتماعی زندانها و با رعایت کرامت انسانی در محل سکونت خانواده ها ی زندانیان تحویل آنان میگردد.

مجتبی محمدی با بررسی دقیق وضعیت اجتماعی و خانوادگی زندانیان از وجود حداقل یک هزار خانواده زندانی نیازمند در استان خبر داد و اعلام داشت: در تلاش هستیم تا با کمک های مؤمنانه به این تعداد خانواده تا پایان ماه مبارک رمضان مساعدت های لازم را داشته باشیم.

مدیرکل زندانهای خراسان شمالی این اقدامات را تبلور نوع دوستی وترویج شعائر دینی و اسلامی وکمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و برمشارکت بیش از پیش خیرین ونیکوکاران در اجرای طرح کمک مؤمنانه تأکید نمود.

در آغازین روز اجرای این طرح،کمک های مؤمنانه در ده گروه و در شهرستانهای بجنورد،مانه و سملقان،رازو جرگلان وگرمه و جاجرم توزیع گردید. پایان خبر / م